FLIPPING THE COIN OF WELL-BEING. HOW NEGATIVE VALENCE EMOTIONS HELP US GROW.

Dodatkowo poza projektem w celu popularyzacji wyników projektu badawczego i roli negatywnych emocji w naszym życiu zorganizowaliśmy konferernecje międzynarodowa oraz hackathon psychologiczny.

Głównym celem realizacji konferencji naukowej oraz hackathonu “Flipping the coin of well-being. How negative valence emotions help us grow.” było podniesienie świadomości dotyczącej roli emocji o walencji negatywnej w procesie zdrowia psychicznego jak również funkcjonowania zawodowego czy budowania relacji.

Dzięki akceptacji emocji o walencji negatywnej (postrzeganych kulturowo jako emocji niechcianych, niewłaściwych), osobom ich doświadczających łatwiej jest je zauważyć jak również przyjrzeć się informacjom z nich wynikającym. W oparciu o wyniki badań naukowych, uważa się, że w perspektywie długofalowej pozwoli to na bardziej świadome doświadczanie szerokiego spektrum emocji co przełoży się na wyższy poziom dobrostanu w życiu.

Mając również świadomość tempa zachodzących zmian w kontekście społeczno-kulturowym, w tym zmian w sposobie komunikacji, drugiego dnia konferencji, zorganizowany został hackathon, który był pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym na Wydziale Psychologii w Polsce.

Hackathon

W psychologicznym hackathonie wzięły udział cztery zespoły, które pracowały przy tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w celu promowania i szerzenia wiedzy o roli trudnych emocji. Całość odbyła się na platformie Gather, gdzie uczestnicy świetnie się bawiąc mogli stworzyć swój avatar i zobaczyć się w cyberprzestrzeni. 18 godzinna rywalizacja zaowocowała powstaniem bardzo ciekawych i nowatorskich projektów – głównie aplikacji. Po emocjonującej ewaluacji dokonanej przez naszych ekspertów Profesor Anetę Brzezicką, Doktora Wojciecha Wodo oraz mgr Annę Bąkiewicz udało się wyłonić zwycięską pracę czwórki młodych i zdolnych studentów z Uniwersytetu Warszawskiego. Projekt ten, choć oparty na zbliżonych aplikacjach, wciąż był w stanie zaskoczyć świeżością i potencjałem konkurencyjnym. Aplikacja “Comfy Space” to projekt, w którym użytkownicy są w stanie stworzyć własną przestrzeń, która jest osadzona w tematyce galaktyki pozwalającej na monitorowanie swoich trudnych odczuć. Projekt ten został stworzony z myślą o urządzeniach mobilnych i ma na celu pokazać użytkownikom, że dyskomfort, który towarzyszy nam w życiu w postaci trudnych emocji nie jest niczym złym. Warto podkreślić, że bardzo często takie sytuacje skłaniają nas do wyjścia ze strefy komfortu, co owocuje naszym wzrostem osobistym.

Wraz z ogłoszeniem wyników i przekazaniem nagród, mieliśmy okazję zamknąć pierwszą edycję psychologicznego hackathonu w Polsce, podkreślają innowacyjność i nowatorskość naszej instytucji i prowadzonych na niej działań.

Sponsorzy